Apartamenty w stylu loft – nowoczesność i minimalizm

Niniejszy artykuł pod tytułem Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeśli pojęcia nowoczesność i minimalizm nie są ci obce, interesujesz się modą loftów z Zachodu i jesteś właśnie w trakcie próby aranżacji własnego mieszkania powinna cię zainteresować ta tematyka. Apartamenty w stylu loft będą rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Apartamenty w stylu loft – definicja

Apartamenty w stylu loft to najczęściej duże mieszkania powstałe z przeobrażenia pomieszczeń magazynów i hal fabrycznych. Zaliczamy do nich mieszkania przestronne, wysokie, przynoszące na myśl postindustrialny styl hal zakładowych i fabryk. Wystrój pomieszczeń  w stylu loft cechuje  surowość, minimalizm, ale i estetyka oraz zgranie ze sobą elementów ceglanych połączonych z drewnem i metalem. Nie są tu obce zwisające gdzieniegdzie kable, czy imitacja odpadającego ze ścian tynku.

Urządzamy apartamenty loft – jakie meble wybrać?

Próbując oddać naturę wystroju loftowego, należy pamiętać o trzech zasadach – prostocie rozwiązań, surowości i otwartości.

  • na ścianach powinny pojawić się fragmenty cegieł, betonu, drewnianych desek
  • podłoga powinna być drewniana
  • wybierajmy proste formy mebli, sofę z powodzeniem zastąpią dwie palety i ułożone na nich poduszki
  • w kuchni postawimy na surowość – drewniany blat z wyspą, stołki zamiast krzeseł
  • w salonie postawmy minimalistyczną ławę z drewna lub ze szkła

Należy pamiętać o harmonii kolorystyki – trzymajmy się dwóch lub trzech kolorów – bieli i czerni przełamanej czerwonością cegieł oraz dodatkach żywcem wyciągniętych z fabryk – żeliwny kaloryfer na ścianie w salonie, garażowe włączniki, zwisające z sufitu na kablu żarówki czy żelazny stojący wieszak na płaszcze i parasole w korytarzu.

Apartamenty w stylu loft – czy da się mieszkać w fabryce?

Mimo wszystko się da. Kiedy nagie ściany zostają przykryte odpowiednio dobranymi dodatkami, całość wnętrza zostanie oświetlona ciepłym światłem żarówek. Duże okna wpuszczą światło słoneczne, co sprawi, że będzie można poczuć się tam jak w domu a nie w ciekawym do odwiedzenia miejscu. Do dużej przestrzeni łatwo się przyzwyczaić.

Apartamenty loft przeznaczone są dla koneserów, ludzi, którzy podążając za nowymi trendami chcą spróbować mieszkania w innym miejscu. Duże okna i  ogromne przestrzenie z jednoczesnym brakiem ścianek działowych powodują, że już wchodząc do środka, czujemy, że znaleźliśmy się w zupełnie innej rzeczywistości. Nie ma tu wrażenia zamkniętych czterech ścian i wszelkie nasze myśli, wyobraźnia i kreatywność mogą zostać wyzwolone z wszelkich ram i ograniczeń. Apartamenty loft będą dobrym rozwiązaniem dla każdego, komu w zwykłym mieszkaniu, nawet i największym jest po prostu ciasno.