wtorek, 30 listopada

Dlaczego Poznań to dobre miejsce na inwestycje w nieruchomość?

Poznań to jedno z miast, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija, a dowodem na poparcie tych słów jest rosnąca ilość inwestycji deweloperskich. Sprawdź, dlaczego to miasto jest dobrym pomysłem na inwestycję w nieruchomość.

Poznań – dobre miejsce na inwestycje w mieszkanie?

Zakup mieszkania w celu inwestycyjnym to aktualnie jedno z bardziej ciekawszych rozwiązań dla osób, które mają nadmiar gotówki, a nie chcą jej trzymać na koncie w banku. Stale rosnące ceny wynajmu to jeden z najważniejszych powodów dla, których warto zdecydować się właśnie na taką formę inwestycji jaką jest kupno nieruchomości. Często osoby, które zakupiły mieszkanie pod inwestycję wybierają większe metraże, a następnie dzielą je na kilka pokoi. Największe zainteresowanie wśród najemców cieszą się mieszkania w centrum lub dobrze z nim skomunikowane. Zysk z wynajmu takiego miejsca jest znacznie większy od pozostały lokalizacji. Dlaczego Poznań? Ponieważ jest to najważniejszy punkt biznesowy na całej mapie. Jest tu niskie bezrobocie, dobrze zorganizowana komunikacja miejsca i komunikacja międzymiastowa. Aktualnie jest to jedno z miast, w których warto rozpocząć swoje życie.

Koszty wynajmu o standardzie średnim w Poznaniu wynoszą:

– za pokój jednoosobowy to około 600-900 złotych,
– za kawalerkę od 1200-1800 złotych,
– za mieszkanie dwuosobowe to 1600-2400 złotych,
– za mieszkanie trzypokojowe to od 2000-3000 złotych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy rynek nieruchomości w Poznaniu dynamicznie się rozwija. Co roku w tym mieście i jego okolicach powstają nowe mieszkania, które cieszą się ogromną popytem. Gdzie, więc kupić mieszkanie pod inwestycje? W Poznaniu najbardziej popularnymi dzielnicami jest Grunwald oraz Nowe Miasto. To właśnie w tych miejscach powstaje najwięcej nowych nieruchomości. Dużym zainteresowaniem cieszą się, także mieszkania na Starym Mieście, ale pochodzą one z rynku wtórnego. Jeśli szukamy miejsca pod inwestycje dla studentów to najlepiej zdecydować się na Wilda, Rataje, Winogrady lub Piątkowo ze względu na położenie blisko uczelni.

Lokalizacja to bardzo ważny czynnik, który decyduje o zakupie nieruchomości pod inwestycję. Pamiętać, więc trzeba o tym, aby mieszkanie miało możliwość szybkiego i łatwego dojazdu do centrum. Ponadto warto zwrócić uwagę na infrastrukturę handlowo-usługową i liczbę miejsc parkingowych.

Komentowanie wyłączone