Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania?

Niniejszy artykuł pod tytułem Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Domy z ogrodem zimowym to marzenie wielu Polaków. Są nowoczesne, funkcjonalne i bardzo estetyczne. Integralną częścią domu jest ogród, w którym można komfortowo przebywać nawet w chłodne wieczory. Ile kosztują takie nieruchomości?

Domy z ogrodem zimowym – dlaczego są takie wyjątkowe?

Domy z ogrodem zimowym to przestronne, dwukondygnacyjne nowoczesne domy, których projekty wdarły się szturmem do nowoczesnego budownictwa. Domy te łączą w sobie energooszczędność, prostą formę i nowoczesne rozwiązania. Są estetyczne, funkcjonalne i bardzo praktyczne. Ich nieodłączną częścią jest użytkowe poddasze. Co jeszcze je wyróżnia, poza tym, że są podzielone na dwie strefy – dzienną i nocną? Domy te posiadają wyjątkowe ogrody zimowe, z których uroku domownicy mogą korzystać przez cały rok.

Ogród zimowy to przeszklona przestrzeń, która może pełnić wiele ról. Wypełnione egzotycznymi roślinami pomieszczenie może posłużyć jako jadalnia, salon, kącik do odpoczynku, kącik zabaw dla dzieci lub nawet inspirujący gabinet do pracy. Można go obsadzić ulubionymi gatunkami roślin lub egzotycznymi odmianami. Wiele zależy od preferencji domowników. Ile kosztują domy wzbogacone o taką strefę zieleni?

Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania?

Ogrody zimowe pojawiają się często w budownictwie typu Premium i stanowią nieodłączny element luksusowych willi. Można je jednak coraz częściej spotkać także w zwykłych domach jednorodzinnych, także w Polsce. Ceny takich projektów wynoszą kilka tysięcy (od 3 do nawet 7 tysięcy złotych).

Jeśli chodzi o gotowe do zamieszkania domy z ogrodem zimowym na sprzedaż, to ich ceny sięgają od 395 tysięcy złotych do nawet 2 – 3 milionów, w zależności od lokalizacji i metrażu.

Przykładowo, za wyremontowany dom zlokalizowany w województwie lubelskim, o metrażu równym 230 metrów kwadratowych, z dwoma piętrami, zapłacimy około 400 000 złotych. Nieco wyższe ceny są w innych województwach. Dom z zimowym ogrodem o powierzchni ponad 270 metrów kwadratowych w województwie wielkopolskim będzie kosztował około 800 000 złotych, tymczasem za podobną nieruchomość zlokalizowaną w województwie mazowieckim zapłacimy nawet 2 miliony złotych. Ogród zimowy najczęściej zlokalizowany jest na dachu lub na parterze, obok salonu. Wejście do niego może prowadzić prosto z domu lub przez hall.