poniedziałek, 30 stycznia

Home Staging – kilka sztuczek, które pomogą Ci sprzedać mieszkanie

Home Staging odgrywa bardzo dużą rolę w sprzedaży mieszkań. Czy warto zatrudnić specjalistę od tej usługi? Jak szybko sprzedać mieszkanie? W tym artykule odpowiadamy na te pytania!

Home Staging – co to takiego?

Home Staging to usługa polegająca na przygotowaniu domu lub mieszkania tak, by było ono atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy. Celem jest znalezienie jak najszybciej nabywcy, który kupi nieruchomość. Usługa ta coraz częściej jest wykonywana w sposób profesjonalny, przez specjalistów. Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom?

Home Staging – jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom?

Główne zasady home staging to urządzenie domu lub mieszkania w ten sposób, by było ono zachęcające – harmonijne, estetyczne, pozbawione osobistych akcentów, stonowane, neutralne i zarazem eleganckie. Zapraszające do tego, by je kupić i w nim zamieszkać. W tym celu przede wszystkim trzeba naprawić wszelkie usterki, jakie dotyczą mieszkania oraz usunąć niepotrzebne meble i dekoracje.

Pierwszym krokiem do urządzenia mieszkania na sprzedaż jest gruntowne sprzątanie. Należy je odgracić i uporządkować. Wnętrze powinno być czyste i przytulne. Dużą rolę odgrywa światło – wszystkie pomieszczenia powinny być dobrze oświetlone, by potencjalny kupiec dostrzegł ich walory i nie szukał na siłę słabych punktów w mieszkaniu.

Home stagerzy zalecają, by poza wystrojem mieszkania, zadbać także o odpowiednią prezentację. Osobę, która przymierza się do zakupu lokalu, warto dobrze przywitać. Drobne dekoracje w postaci ozdobnych roślin, czy pachnące pieczywo i kawa mogą znacząco wpłynąć na odbiór mieszkania i przyczynić się do pozytywnego przebiegu negocjacji. Dzięki takim sztuczkom można znacznie skrócić czas sprzedaży, a także utrzymać wysoką, korzystną dla sprzedawcy, cenę nieruchomości.

Warto uczyć się na błędach. Jeśli nie dostajemy zbyt wielu zapytań na nasze ogłoszenie lub każdy kolejny oglądający odchodzi z pustymi rękami i nie decyduje się, oznacza to, że coś należy zmienić. Być może cena jest zbyt wysoka lub jakiś element wystroju nie budzi wystarczającego zaufania? W sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni, co powoduje zastój i trudności w sprzedaży mieszkania lub domu, warto zatrudnić profesjonalnego home stagera, który wyłapie wiele niuansów i pomoże nam dobić targu i sprzedać lokal z zyskiem.

Comments are closed.