poniedziałek, 30 stycznia

Inwestycja w apartamenty – co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, czy inwestycja w apartamenty to dobry sposób na zarabianie pieniędzy? Dysponujesz środkami, które pozwoliłyby Ci na wkroczenie na rynek nieruchomości luksusowych? Sprawdź, co warto wiedzieć!

Inwestycja w apartamenty – co warto wiedzieć?

Rynek mieszkań Premium w Polsce ma się nie najgorzej. Trend inwestowania w luksusowe nieruchomości utrzymuje się przede wszystkim w stolicy naszego kraju, a także w kilku innych dużych miastach, w tym m.in. w stolicy Dolnego Śląska, czyli we Wrocławiu. Mimo rosnącej liczby nowych inwestycji (i rosnących cen), nie brakuje na nie chętnych. Zanim stwierdzimy, że inwestycja w apartamenty mogłaby być dla nas dobrym rozwiązaniem, warto przemyśleć kilka aspektów.

Dobrze się sprzedają domy i mieszkania, które:

  • Są położone w dzielnicach dobrze skomunikowanych z centrum,
  • Posiadają ciekawe udogodnienia, np. widok na panoramę miasta, zimowy ogród, przestronny taras, domowe jacuzzi, piwniczka na wino
  • Znajdują się w bezpiecznych dzielnicach,
  • Posiadają ciekawą historię (np. zabytkowe wille lub historyczne kamienice),
  • Łączą w sobie dobrą cenę i funkcjonalny metraż (nie za duży, nie za mały),
  • Są estetyczne i posiadają oryginalną architekturę,
  • Zlokalizowane są w modnych dzielnicach lub rejonach atrakcyjnych turystycznie.

Inwestycja w apartamenty – dobre rozwiązanie, ale nie dla każdego

Na powodzenie na rynku Premium wpływa zarówno wygląd mieszkania, jak i charakterystyka dzielnicy, w której się ono znajduje. Cenione są zielone okolice, które są dobrze skomunikowane z centrum. Wielu klientów Premium ochoczo kupuje mieszkania wykończone pod klucz, ponieważ można się do nich od razu wprowadzić. Ważna jest także jakość użytych do budowy materiałów oraz wysoka dostępność szkół, placówek służb zdrowia i terenów rekreacyjnych w najbliższej okolicy. Aby inwestycja w luksusowe nieruchomości się opłaciła, trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jest i czego pragnie klient premium, a następnie znaleźć taki lokal, który te wymagania spełni.

Współczesne luksusowe mieszkania muszą posiadać bardzo wysoki standard, a także przestrzenny i funkcjonalny rozkład. Mile widziane są także nowoczesne rozwiązania ekologiczne, takie jak kolektory solarne. Dodatkowym atutem mieszkania lub domu, które może znacząco wpłynąć na jego sprzedaż, jest widok z okna na panoramę miasta lub atrakcyjny rekreacyjnie obiekt (rzeka, jezioro, las).

Comments are closed.