Jak dbać o czystość basenu w ogrodzie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Przydomowy basen jest miejscem wysoce pożytecznym. Pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy, ochłodzić w ciepły dzień. Jest też to idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi i zabawy z dziećmi. Podpowiadamy jak dbać o czystość basenu w ogrodzie, tak by spełniał wszystkie swoje funkcje i Twoje wymagania?

Jak dbać o czystość basenu w ogrodzie?

Zadbany basen w ogrodzie jest wizytówką Twojego domu. Strefą relaksu dla całej rodziny i miejscem spotkań towarzyskich. Przy odpowiedniej trosce o jego wygląd i regularnym czyszczeniu basen w ogrodzie posłuży na lata. Pojawia się więc pytanie – jak zadbać o czystość basenu.

Jak dbać o czystość basenu – 4 sposoby na czystą wodę w basenie

  1. Kupno testera wody

Jego zadaniem będzie badanie odczynu PH w wodzie w Twoim basenie, zaleca się utrzymywanie odczynu lekko zasadowego.

  1. Regularne czyszczenie manualne

Zastosowanie nawet najlepszych środków chemicznych nie zwalnia od obowiązku manualnego czyszczenia basenu. Tu przyda się kij teleskopowy z siatką, wychwytujący zabrudzenia pływające po powierzchni. Na zanieczyszczenia, które zdążyły opaść na dno, przyda się specjalny odkurzacz do basenu.

  1. Monitorowanie stanu pomp i wymiana filtrów na nowe

Nawet najlepsza pompa nie spełni swojej roli, kiedy wbudowany w nią filtr bezie zanieczyszczony. W zależności od zaleceń konkretnego producenta, filtr płukane być powinny regularnie z kilkudniowym odstępem. Raz na parę lat zaleca się także wymianę pomp filtrujących na nowe.

  1. Zapobieganie zanieczyszczeniom

Nieużywany basen należy po prostu przykryć. Warto zastanowić się nad kupnem plandeki czy maty. Przed wejściem do basenu można również ustawić myjkę do stóp.

Jak dbać o czystość basenu – które akcesoria Ci się przydadzą?

Wyposażyć się musimy we wszystko, czego zadaniem będzie utrzymanie kondycji wody w basenie na odpowiednim poziomie.

Przydadzą się:

  • Skimmery, czyli oczyszczacze wody do basenu
  • wkładki filtracyjne
  • dezynfekujące i czyszczące środki chemiczne (preparaty klarujące wodę w basenie, tabletki lub granulaty wpływające na właściwy odczyn PH)
  • preparaty zwalczające bakterie i glony

Basen w ogrodzie jest dobrodziejstwem w letnie, upalne dni. Jeśli jednak chcemy z niego regularnie korzystać i mieć pewność, że będzie to bezpieczne dla naszego zdrowia oraz kondycji skóry – trzeba nauczyć się jak dać o jego czystość i kondycję wody.