Jak urządzić domowe SPA – podpowiadamy!

Niniejszy artykuł pod tytułem Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wracasz po pracy, jesteś zmęczonym człowiekiem, jedyne czego chcesz, to chwila odpoczynku, w ciszy i spokoju. Nie chcesz nigdzie jeździć, po prostu usiąść i już nie musieć nic robić. Tak, my też tak mamy. Dlatego w niniejszym artykule podpowiadamy jak urządzić domowe SPA.

Jak urządzić domowe SPA – lokalizacja nie jest problemem

Zastanówmy się najpierw nad lokalizacją. Jeśli mamy wolny pokój, ogród lub nawet miejsce na tarasie możemy spróbować urządzić swój własny kącik relaksu. Najprostszym, ale nie najtańszym wyborem będzie wanna z hydromasażem. Nawet jak nie mamy wolnej przestrzeni, można ją wstawić po prostu do łazienki.

Niezbędnym wydaje się także zakup odpowiedniego doposażenia. Zabiegi kosmetyczne są długotrwałe i potrafią być nużące. Warto więc zainwestować w akcesoria, które pozwolą nam spędzić ten czas nie tylko na oczekiwaniu.

Tu przydadzą się:

  • zagłówki
  • uchwyty do wanny
  • specjalne rękawiczki czy czepki na maseczki

Jak urządzić domowe spa nie bankrutując jednocześnie?

Problem pojawia się, kiedy chcemy się zrelaksować, ale dysponujemy ograniczonym budżetem. Jest i na to sposób, naturalne kosmetyki o przyjemnym relaksującym zapachu nie kosztują wiele. Wystarczy wziąć długi prysznic z łagodnym peelingiem, wsmarować pachnący miękki balsam, na twarz nałożyć maseczkę – relaks gwarantowany.

Dla posiadaczy wanny rzecz jest jeszcze prostsza, sole do kąpieli, światło świec i odpowiedni uchwyt na kieliszek wina powinien załatwić sprawę. Ceny takich półeczek na wannę wahają się od stu do nawet kilkuset złotych, ale może warto w nie zainwestować.

Jak urządzić domowe SPA – sprawdzone sposoby na relaks

Tajemnicą sukcesu  jest przestrzeganie kilku prostych kroków.

Oto one:

  • domowa aromaterapia – do wody postawionej nad „kominkiem” z podgrzewaczem dodaj kilka kropli olejku eterycznego
  • zrób home-made peeling (poprzez zmieszanie gruboziarnistego cukru lub soli morskiej połączonej z sokiem z cytryny i oliwą z oliwek)
  • pamiętaj o włosach – odżywka lub olejowanie włosów niezbędne są do uzyskania zagubionego ich blasku, można zakupić również masażer do skóry głowy (cena ok. 20 zł)
  • wsmaruj balsam – nada on twojej skórze miękkości, pamiętaj, żeby nałożyć go na całe ciało;
  • nałóż relaksującą maseczkę na twarz
  • manicure i pedicure – dzięki nim uzyskasz świeże i zdrowo wyglądające paznokcie

Nadrzędna zasada jest jedna spokój przede wszystkim – niech nie ogranicza Cię czas, przebywając w domowym SPA, masz go tylko dla siebie.

Odpowiedź na pytanie, jak urządzić domowe SPA nie jest jednoznaczna. Oczywiście można przearanżować łazienkę, zrobić remont w nieużywanym dotąd pokoju czy wstawić wannę z hydromasażem na taras. Jednakże czasami wystarczy tylko świadomość, że nie trzeba się niczym innym przejmować, że znalazło się czas tylko dla siebie, nikt ani nic Cię nie goni, nigdzie się nie spieszysz. Wtedy wystarczy prosta zapachowa świeczka, sól do kąpieli i dostępne pod ręką kosmetyki. Po godzinnym seansie poczujesz się nowonarodzonym człowiekiem.