poniedziałek, 30 stycznia

Jak urządzić kawalerkę – 10 pomysłów

Mieszkanie o niewielkim metrażu, takie jak np. kawalerka, wcale nie musi być niekomfortowe. Jak urządzić kawalerkę, by w pełni wykorzystać jej potencjał? Oto 10 pomysłów!

Jak urządzić kawalerkę, by w pełni wykorzystać jej potencjał?

#1 Open space

Jak urządzić kawalerkę? Można delikatnie zmodyfikować jej rozkład. Open space, czyli zburzenie ścian i otwarcie powierzchni mieszkania, to bardzo skuteczny sposób na powiększenie powierzchni w kawalerce. Aby oddzielić od siebie strefę dzienną i nocną, wystarczy postawić nośne ścianki, ażurowe regały lub zawiesić eleganckie kotary.

#2 Jasne kolory

Chcesz zwiększyć optycznie przestrzeń w kawalerce? Pomaluj  ściany na jasne kolory! Postaw na biel lub rozmaite odcienie kremowe i beżowe. Kup także jasne meble.

#3 Lustra, lustra wszędzie!

Zamontowanie w mieszkaniu dużej ilości luster, to rozwiązanie, które pomoże rozświetlić przestrzeń, a tym samym wpłynąć na jej optyczne powiększenie. Mieszkanie można także dosłownie rozświetlić, np. z pomocą diod LED.

#4 Meble na zamówienie

Bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym w kawalerkach, by zaoszczędzić dużo miejsca, jest zabudowa meblowa, robione na zamówienie szafki wiszące lub szafki narożne.

#5 Antresola

Bardzo pomysłowy sposób na zwiększenie przestrzeni to wybudowanie w mieszkaniu antresoli. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku kawalerek z wysokimi sufitami.

#6 Szklane meble

Szklane stoliki i przeszklone drzwi wewnętrzne to świetny sposób na to, by rozświetlić mieszkanie i optycznie dodać mu kilka metrów więcej.

#7 Zabudowa schodów

Jeśli posiadasz w mieszkaniu schody zabiegowe, możesz wykorzystać ich przestrzeń jako dodatkową biblioteczkę, garderobę, spiżarnię, a nawet sypialnię!

#8 Wieszaki, pojemniki, kosze

Aby utrzymać w małym mieszkaniu porządek, warto zainwestować w pomysłowe wieszaki, wiszące półki, pojemniki, kosze i pudełka.

#9 Zamiast łóżka – kanapa!

Jak urządzić kawalerkę i mieszkać w niej komfortowo? Zamiast łóżka postaw na wielofunkcyjną kanapę!

#10 Przemyślane rozwiązania – nawet w łazience

Łazienka to także jedno z pomieszczeń, które można pomysłowo zaaranżować i urządzić. Dobrym przykładem jest tutaj szafka pod umywalką lub narożne bambusowe półki. Przestrzeń pod blatem umywalki można wykorzystać na wiele sposobów, można tam przechowywać kosmetyki, a nawet urządzić schowek na pralkę!

Comments are closed.