Jak zaaranżować małą łazienkę?

Niniejszy artykuł pod tytułem Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wanna, prysznic a może dwa w jednym? Czy da się zmieścić pralkę oraz inne niezbędne elementy wyposażenia? I w ogóle, jak zaaranżować małą łazienkę? To pytanie zadaje sobie obecnie wiele młodych ludzi, którzy dokonać musieli zakupu niewielkiego mieszkania.

W przypadku niewielkich 35-metrowych, czy mniejszych mieszkaniach, rozplanowanie każdego metra ma znaczenie. Czasami rozbudowany pokój dzienny powoduje, że rozmiar łazienki ogranicza się do około 5 m2.

Jak zaaranżować małą łazienkę?

1. Rozplanuj rozstawienie mebli i urządzeń

W łazience znajdować się musi sedes, umywalka, pralka, szafki… elementów jest wiele. Należy więc najlepiej po prostu wziąć kartkę papieru i następnie rozrysować, co i gdzie ma się zmieścić. W maleńkich przestrzeniach nawet 5 cm zrobi różnicę. Jeśli chcesz dobrze dobrać meble – dokładnie wymierz i dopasuj ich wymiary. Potem dopiero możesz pójść na zakupy.

2. Wybierz odpowiednie wyposażenie

Do małych wnętrz przyda się maleńka umywalka z kranem. Ze względu na ograniczoną przestrzeń zrezygnować trzeba będzie z tradycyjnych szerokich umywalek. Jeśli chodzi o pralkę, wybierzmy wąską – otwieraną od góry. Nie różnią się one właściwościami od tych, które drzwiczki mają z przodu, a ich niewielkie rozmiary pozwalają zaoszczędzić trochę cennego miejsca.

3. Zrezygnuj z wanny na rzecz prysznica

Wanna – oczywiście, pozwala się zrelaksować, ale ma też swoje wady. Nie tylko zajmuje dużo miejsca, nie sprzyja także oszczędzaniu wody. Lepiej więc wyposażyć się w nowoczesną kabinę prysznicową np. z rozluźniającym hydromasażem.

4. Pamiętaj o dodatkowym wyposażeniu

W łazience musi znaleźć się miejsce na kosz na śmieci oraz dodatkowe szafki, gdzie będą przechowywane kosmetyki. Najlepiej wyposażyć się w szafki wiszące (np. nad pralką). Będziesz tam przechowywać suszarkę do włosów czy maszynkę do golenia. Kosmetyki zaś można przechowywać w wiklinowych koszach, które położyć można na każdej wolnej przestrzeni.

5. Zainwestuj w szczegóły

W łazience warto zadbać o kilka przytulnych dodatków. Duże lustro nad umywalką z wbudowanymi lampkami LED rozjaśni wnętrze. Puchowy dywanik będzie chronił stopy przed zimnem płytek, a położony gdzieniegdzie odświeżacz powietrza w kształcie kwiatów lub same żywe kwiaty czy świece – dodadzą nawet najmniejszemu wnętrzu uroku i przytulności.

Istnieje wiele porad, które podpowiadają, jak urządzić małą łazienkę. Przede wszystkim chodzi o odpowiedni dobór mebli. Ich wielkość sprawi, że wnętrze nawet małe, nie będzie sprawiało wrażenia zatłoczonego. Obecnie na rynku istnieje możliwość nabycia wyposażenia w różnych rozmiarach. Warto więc poszukać lub zamówić go na wymiar. Należy również zadbać o wykończenie i detale, które nadadzą całej przestrzeni wyjątkowego charakteru.