Jakie łóżko wybrać, aby mieć zdrowy sen?

Niniejszy artykuł pod tytułem Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wieczorna regeneracja jest niezwykle ważnym aspektem naszej codzienności. Odpowiednia jakość snu sprawia, że jesteśmy pełni energii i aktywni w ciągu dnia. Jeżeli jednak często zdarza nam się obudzić z obolałymi i spiętymi mięśniami, będąc jeszcze bardziej zmęczonymi niż przed zaśnięciem, prawdopodobnie mamy źle dobrane łóżko.

Wybór odpowiedniego łóżka – od czego zacząć?

Jeżeli drzemki nie przynoszą odprężenia ani ulgi, regularnie budzimy się ociężali i brakuje nam energii, powinniśmy zastanowić się nad kupnem nowego łóżka. Musi ono być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, ponieważ nie każde miejsce odpoczynku jest uniwersalne i odpowiednie dla wszystkich.

Proces poszukiwań idealnego dla nas łóżka należy zacząć od znalezienia właściwego materaca. Nie może być zbyt miękki, ponieważ nie zapewni on właściwego podparcia dla naszego kręgosłupa, czego efektem może być nienaturalne wygięcie naszego grzbietu. Zbyt twardy natomiast może powodować ucisk naczyń krwionośnych, zwiększając ryzyko pojawienia się nieprzyjemnego napięcia mięśni. W tym aspekcie liczą się przede wszystkim nasze subiektywne odczucia, więc przed zakupem należy przetestować produkt, kładąc się na nim co najmniej na kilka minut. Najważniejsze jest to aby materac idealnie dopasowywał się do krzywizn naszego kręgosłupa. Możemy wówczas spodziewać się zdrowego snu, komfortu i odprężenia.

Dobry stelaż to podstawa

Wiele osób wybierając nowe łóżko skupia się głównie na jakości samego materaca. Stelaż, czyli podstawa naszego łóżka jest równie istotna. Jeśli jest to produkt dobrej jakości, zapewni nam w trakcie nocnej regeneracji nie tylko zdrowe ułożenie ciała, ale także zadba o odpowiednią cyrkulację powietrza i wyeliminuje z niego nadmiar wilgoci. Zwróćmy też uwagę na jakość drewna, z którego wykonano stelaż. Zazwyczaj takie produktu zrobione są z listewek brzozowych lub bukowych. Taki materiał daje nam gwarancję sprężystości i solidności łóżka, ponadto idealnie dopasuje się on do nacisków materaca.

Zwróć uwagę rozmiar łóżka

Przed dokonaniem zakupu należy upewnić się, że nie jest ono dla nas zbyt małe. Jeśli miejsce przeznaczone do naszego wieczornego odpoczynku będzie zbyt krótkie, po pewnym czasie mogą pojawić się u nas problemy zdrowotne. Długość łóżka powinna wynosić co najmniej o 25 cm więcej niż nasz wzrost. Oprócz długości, warto zwrócić uwagę również na szerokość. Jeśli chcemy aby miejsce naszego snu zapewniało nam komfort, najlepiej aby szerokość łóżka wynosiła więcej niż 90 cm.

Podsumowanie

Jakość naszego snu w dużej mierze zależy od łóżka, na którym śpimy. Jeśli jest ono źle dopasowane, oprócz nieprzespanych nocy i braku energii z rana możemy spodziewać się problemów ze zdrowiem. Warto więc zadbać o odpowiedni rodzaj materaca i stelaża, by móc cieszyć się z rana dobrym samopoczuciem.