Mieszkanie dla singla w stylu loft – czym wyróżnia się ten styl?

Niniejszy artykuł pod tytułem Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Marzy Ci się mieszkanie dla singla w stylu loft? Chcesz urządzić mieszkanie w klimacie industrialnym? Mamy dla Ciebie kilka porad i inspiracji! Zapraszamy do lektury!

Mieszkanie dla singla w stylu loft – jak je urządzić?

Mieszkanie dla singla w stylu loft to mieszkanie zainspirowane industrialnym stylem. Jego design nawiązuje do przemysłowych budynków i niesie za sobą powiew świeżości i nowoczesności. Druga twarz loftu nawiązuje do stylu vintage i motywów retro. Styl ten został rozpopularyzowany przede wszystkim przez amerykańskich artystów, którzy pomieszkiwali (najczęściej nielegalnie) we własnoręcznie wystylizowanych, opuszczonych fabrykach.

Lofty były popularne w latach 60’ XX wieku, dziś znowu takie rozwiązania architektoniczne powracają do mody. Dla industrialnych mieszkań jest charakterystyczny minimalizm oraz surowy wygląd wnętrza. Co jeszcze wyróżnia mieszkania w stylu loft, a raczej soft lofty, czyli mieszkania stylizowane na przemysłowy loft?

Mieszkanie dla singla w stylu loft – w jakie dodatki warto zainwestować?

Mieszkanie w stylu loft można urządzić zarówno w bloku, jak i w kamienicy. Aby zachować industrialny klimat, przydadzą się dodatki, takie jak:

  • Szklane i metalowe meble (stoły, szafy, krzesła),
  • Designerskie dekoracje, np. wykonane z samochodowych silników, rur i innych materiałów, które budzą skojarzenia z fabrykami,
  • Niewykończone fragmenty murów i tynków,
  • Stalowe elementy,
  • Piec kaflowy,
  • Taborety w stylu „patyczak”,
  • Wolnostojące lampy,
  • Ażurowe ścianki działowe,
  • Żeliwna wanna.

Mieszkanie w stylu loft – artystyczny nieład i surowy wygląd

Lofty charakteryzuje open space oraz artystyczny (pozorny) nieład. Ściany takich mieszkań zazwyczaj są białe, dzięki czemu są one przestronne i optycznie większe. Za to meble mogą być kolorowe, ale nie jaskrawe. Dozwolone są takie barwy, jak brązowy, czerń, czy szarości. Okna zazwyczaj są małe, a sufity skośne. Mieszkania te często posiadają ciekawie zaaranżowane antresole. Mile widziane są nietypowe rozwiązania, jeśli chodzi o oświetlenie.

W mieszkaniu loftowym można zamontować lampy rodem z fabryki lub nowoczesne i designerskie stalowe abażury. Ważne, żeby nie przeginać ani w jedną, ani w drugą stronę – mieszkanie powinno zachować minimalistyczny charakter, ale równocześnie być przytulne i komfortowe.