Mieszkanie w stylu glamour – jakie dodatki wybrać, by nadać mu magiczny klimat?

Niniejszy artykuł pod tytułem Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mieszkanie w stylu glamour są coraz modniejsze w Polsce. Ten pełen przepychu styl dekorowania wnętrz został rozpopularyzowany przez amerykańskie gwiazdy. Jak nadać mieszkaniu charakter glamour?

Mieszkanie w stylu glamour – czym wyróżnia się ten styl?

Styl glamour narodził się w XX wieku. Mieszkania w stylu glamour są charakterystyczne przede wszystkim dla gwiazd kina i świata muzyki. Glamour jednak już dawno wyszło poza salony i jest dostępne także dla zwykłych śmiertelników. Cechą charakterystyczną tego stylu jest blask i elegancja. Czym jeszcze wyróżnia się glamour?

Glamour to metoda aranżacji wnętrz, którą cechuje ekstrawagancja i przepych. Mieszkanie w stylu glamour wyróżnia się bogactwem zdobień, a także intensywnymi, odważnymi kolorami. Najczęściej dominują tutaj fiolety, czasem pojawiają się różne odcienie zieleni. Modne są połyskliwe tapety, a także inspirowane minimalizmem gustowne połączenia bieli i czerni. Glamour nie istniałoby także bez stylowych dodatków.

Jakie dodatki wybrać, by nadać mieszkaniu charakter glamour?

Mieszkania typu glamour są rozświetlone kryształowymi świecznikami. Wiele rzeczy w ich wnętrzu jest kryształowych lub szklanych. Meble, które najczęściej pojawiają się w luksusowych apartamentach, to skórzane krzesła, pufy i sofy, a także masywne antyczne komody i szafy.

Dodatki w stylu glamour to między innymi:

 • atłasowe pościele,
 • ażurowe dekoracje,
 • ozdobne kinkiety ścienne i żyrandole,
 • gustowne gablotki,
 • kryształowe lustra i ozdoby
 • meble w stylu retro,
 • ciężkie kotary,
 • kaszmirowe poduszki,
 • marmurowe blat,
 • lampiony i świeczniki,
 • pikowana sofa.

W glamour ważną funkcję pełnią lustra – powinny one być zawieszone nie tylko w łazience, ale i w salonie oraz w sypialni. Lustra  mogą pokrywać także duże powierzchnie ścienne w kuchni. Dopełnieniem tego ekstrawaganckiego stylu są ciężkie, atłasowe tkaniny – nie tylko w oknach, ale też na łóżkach, pufach i sofach.

Glamour to wyjątkowy styl, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz. Kryształowe ozdoby i złocenia mogą początkowo kojarzyć się z kiczem, jednak jest kicz w bardzo dobrym guście. Zarówno meble, jak i dekoracje w stylu glamour są bardzo wysokiej jakości i nie należą do tanich. To prawdziwy diament wśród aranżacji wnętrz!