Trendy wnętrzarskie 2019 – inspiracje

Niniejszy artykuł pod tytułem Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Domy z ogrodem zimowym – ile kosztują takie rozwiązania? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Interesują Cię trendy wnętrzarskie 2019? I słusznie! Mijający powoli 2019 rok pozostawił wiele ciekawych nurtów w branży aranżacji wnętrz. Co było modne? Które trendy mogą się utrzymać? Zapraszamy do lektury!

Trendy wnętrzarskie 2019 – jakie style dominowały?

Trendy wnętrzarskie 2019 to przede wszystkim powrót do natury oraz szeroko pojęty eklektyzm. Rok 2019 zdominowały takie style jak boho czy rustic, często przemieszane ze sobą i czerpiące z innych inspiracji. Wciąż popularne były także wystroje skandynawskie oraz loftowe. Na salony wkroczył także nowoczesny minimalizm, czyli połączenie minimalizmu i boho.

Ekologia i powrót do natury

Ostatnie zdanie, jeśli chodzi o wnętrza mieszkań i domów należało do… ekologii. Mile widziane były meble i dodatki do domu DIY oraz wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Na znaczeniu zyskało także odnawianie starych mebli. We wnętrzach pojawiało się także dużo roślin, nie tylko w pomieszczeniach codziennego użytku, ale i także w formie zimowych ogrodów.

Ciemne akcenty w kuchni i łazience

Jednym z ciekawszych trendów minionego roku były także ciemne kuchnie i łazienki. Prawdopodobnie trend ten się utrzyma i w 2020 także popularne będą ciemne baterie łazienkowe i szafki kuchenne. W nowoczesnych mieszkaniach zdecydowanie odchodzi się od bieli!

Geometryczne wzory i lastryko

Jeśli chodzi o wykończenia ścian i podłóg, w 2019 bardzo modne były płytki z dużymi geometrycznymi wzorami, a także lastryko. Beton dekoracyjny pojawiał się przede wszystkim w kuchniach i w łazienkach.

Trendy wnętrzarskie 2019 – modne kolory

Modne w 2019 roku kolory wnętrz to jasna żółć, beż, pomarańcz, karmel i różnego rodzaju brązy. Niezmiennie wykorzystywana była czerń, można było także zaobserwować fascynację żywymi kolorami, takimi jak bordo czy fioletowy ametyst.

Jakie dodatki były modne w 2019 roku?

Jeśli chodzi o modne dodatki, w 2019 roku popularności nabrały w szczególności:

  • aksamitne dodatki, np. poszewki na poduszki,
  • bambusowe meble,
  • dodatki w stylu etno,
  • dodatki z naturalnych materiałów i ręcznie robione,
  • drewno egzotyczne – mango, mahoń, heban,
  • dywany – pojawiały się one nawet w łazienkach,
  • meble plecione i meble DIY,
  • odważne stylizacje – boho, glamour, soft loft – w tym roku nie brakowało odważnych dodatków i kolorów!
  • płytki wieloformatowe i lastryko,
  • żywe rośliny, najlepiej w rozmiarze XXL.